Černá místa

Černé skládky, nepořádek na veřejných prostranstvích, u kontejnerů, špatně udržovaná zeleň, prašnost, hluk apod. Zkrátka vše, co nedělá zrovna dobrou vizitku našemu městu. Naším cílem je tato místa podchytit, zviditelnit na těchto internetových stránkách, zjistit, co se dá udělat pro nápravu stavu, motivovat veřejnost k většímu zájmu o prostředí, ve kterém žijí a zapojit do projektu školy, podniky a podnikatele.


Zvětšit mapu

Mapové aplikace, které se zobrazují na těchto internetových stránkách, jsou aktivní. Mapu si můžete přiblížit přímo na stránce, změnit zobrazení na mapové, satelitní nebo terénní apod. V mapě najdete zelené a černé plochy (i když těch černých, jak věříme, bude čím dál tím méně) s krátkým popiskem a fotografií. Dále budou na mapě vyznačeny lokality pod "patronátem". Konkrétní místa s podrobným popisem, lokalizací, riziky a další specifikací včetně fotogalerie a návrhů k řešení problémů najdete níže v přehledu. Bude zde monitorován i postupný vývoj situace: co jsme pro zlepšení stavu učinili my, tedy ekocentrum, a na druhé straně případný „patron“ lokality.

Přehled černých míst:
Zátiší
Lesík u zimního stadionu
Lesík u dýhárny
Podhájí
Žel. stanice Kralupy nad Vlt.-předměsti
Přístupová cesta ke sprašové rokli Zeměchy
Pozemek na křižovatce ulic Chelčického a Gen. Klapálka
skládka na Strachově
křižovatce ulic Lučební a Libušina
Hrombaba, panelová cesta k bývalé skládce
Prostor za stanicí Hasičů ČD
Bývalá Jateční ulice
Velvarská ulice, tzv. U Statue

Máte-li tip na nějaké, ať už černé nebo zelené místo v Kralupech nad Vltavou, dejte nám vědět emailem na ekoporadna@eckralupy.cz. Můžete také využít naší bezplatnou linku 800 100 584.