Psí exkrementy

Na znečišťování veřejných prostranství se z velké části podílejí také nezodpovědní pejskaři, kteří si po svém psu nedokáží uklidit.

Výkaly ohrožují zvířata i lidi
Riziko, že se vaše podrážka setká se psím výkalem, je docela velké. Botu si nikdy neočistíte dokonale, a tak se může lehce stát, že si domů nevědomky přinesete choroboplodné zárodky. Psí exkrementy vadí nejen chodcům, ale i lidem, kteří se starají o městskou zeleň.

Sběr exkrementů v Maďarsku
V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

Z nové pražské vyhlášky o čistotě vyplývá, že za znečištění ulic je mimo jiné považováno, pokud majitel psa neuklidí exkrementy po svém psu. V Praze bylo loni hlášeno přes 75 tisíc psů, po kterých úklidové firmy v centru města odstraní denně přes padesát kilogramů výkalů. Vyhláška dále postihuje krmení zvířat na veřejných prostranstvích.

Zjišťování DNA psů
V německých Drážďanech vyrazili rázně do boje proti chodníkům znečištěným hromádkami po psech. Radní jedné z městských čtvrtí prosazují, aby psi povinně podstupovali odběr vzorků DNA. Zřejmě se radní moc dívají na americké detektivní seriály :-)