Zelená místa

Dobře udržované parky, lesoparky, stromořadí, solitérní stromy, předzahrádky, klidové zóny, cyklostezky, nádoby na separovaný odpad, dostatek odpadkových košů, zajímavě řešená dětská hřiště a další příklady, které jsou dobrou vizitkou našeho města.

Cílem projektu Kralupy - čisté město je zmonitorovat místa ilustrující dobrý stav nebo péči o životní prostředí v Kralupech nad Vltavou. Ta by totiž neměla být v žádném případě opomíjena, nelze je brát jako samozřejmost, ale něco, čeho bylo dosaženo vynaložením určitého úsilí. Mohou složit jako vzor pro ostatní. Víte o nějakém takovém místě? Pošlete nám tip na e-mail ekoporadna@eckralupy.cz nebo zavolejte na bezplatnou linku 800 100 584.


Zvětšit mapu

Mapové aplikace, které se zobrazují na těchto internetových stránkách, jsou aktivní. Mapu si můžete přiblížit přímo na stránce, změnit zobrazení na mapové, satelitní nebo terénní apod. V mapě najdete zelené a černé plochy (i když těch černých, jak věříme, bude čím dál tím méně) s krátkým popiskem a fotografií. Dále budou na mapě vyznačeny lokality pod "patronátem". Konkrétní místa s podrobným popisem, lokalizací, další specifikací včetně fotogalerie a komentářů najdete níže v přehledu.

Přehled zelených míst:
Rusavky
Park u Dvořákova gymnázia
Hůrka-předzahrádka před domy čp. 1057-1059
Rybník Zeměchy
Park za nemocnicí
Prostor kolem pomníku padlých u kostela
Masnerova stezka
Nábřeží J. Holuba
Park U Parku
Park na náměstí J. Seiferta
Koupaliště
Krajinářské úpravy Strachov
Hostibejk
Velvarka

Máte-li tip na nějaké, ať už zelené nebo černé místo v Kralupech nad Vltavou, dejte nám vědět emailem na ekoporadna@eckralupy.cz. Můžete také využít naší bezplatnou linku 800 100 584.